2024-11-02. Jesienne Pojezierze ...
2024-10-26. Jesień we mgle i w słońcu
2024-10-12. Jesień 2024
2024-09-21. Kolej wąskotorowa na Żuławach Gdańskich, cz. 3
2024-08-03. Widokówki z Żuław
Po przebyciu 3 km, przed wiaduktem kolejowym linii 207 Malbork-Kwidzyn nastąpił automatyczny skręt w drogę, która została wzięta pod uwagę w systemie „4+. MPŻ”, przy opisanej tam trasie „Twierdza Malbork i jej południowo-wschodnie fortyfikacje”. Sztumu, który był głównym celem, dzisiaj jednak nie było, ale w zamian pojawiły się tereny dawno nieodwiedzane.
Po piątkowym przejeździe na uboczu miasta- łączniku dzielnic, dzisiaj było podobnie, z tą różnicą, że polna droga biegła przez Nową Wieś w kierunku zachodnim. Na pierwszy rzut oka można było stwierdzić, że na odcinku tym trochę się pozmieniało- między innymi zginął jeden zbiornik wodny, a w zamian pojawił się nowy, w innym miejscu. Tak to wyglądało na trasie, ale po powrocie do domu i przeanalizowaniu śladu GPS wyszło zupełnie coś innego- pojawił się nowy przejazd. Droga, która biegła z lewej strony wspomnianego wyżej zbiornika jest tam dalej, ale z prawej strony stawu znajduje się teraz inna- szersza i wyglądająca na główną, której jednak na dzisiejszych mapach Google nie widać. Przejazd ten musiał więc powstać niedawno, natomiast tamten poprzedni, w porze letniej może już w ogóle nie nadawać się do użytku.
Po zjeździe z ul. Dąbrówki wjeżdżamy na górę skąd widać panoramę Malborka.
Na górze znajduje się zbiornik wodny. Zamiast więc jechać kilkaset km w Tatry, by zobaczyć Morskie Oko, możemy udać się do Malborka
Koszyczki podbiału pospolitego zdobią tutaj polne drogi.
Droga prowadząca do Gościszewa. Trochę szaro, ale to brak słońca spowodował taki widok.
Stacja Gościszewo.
Na polach sarny. Tym razem wyjazd z aparatem, ale zwierzyna była jednak bardzo daleko.
Schron piechoty IR2 z 1914 r.
Zobacz również: