Strona głównaŻuławy
Żuławy | Wycieczki | Rok 2015 | Żuławskie ptaki na Kociewiu

Żuławskie ptaki na Kociewiu

Zblewo

Pod hasłem "My na Pomorzu" kryje się akcja społeczna Wojewody Pomorskiego skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, której celem jest promocja aktywnego, zdrowego i bezpiecznego życia oraz pozytywnych postaw. W ramach tej akcji został ogłoszony konkurs, do którego chęć udziału zgłosiło kilkadziesiąt szkół z województwa pomorskiego.

Podziękowanie

Postęp w pracy na dany temat jury ocenia dwukrotnie. 22.01.2015 r. wśród wyróżnionych zespołów, za projekt "Ptasie cztery pory roku" znalazła się klasa III a z Publicznego Gimnazjum w Zblewie. Druga weryfikacja czeka uczestników w połowie marca.

Uczniów ze Zblewa postanowiłem wesprzeć, przekazując im zdjęcia ptaków, które miałem okazję przypadkowo uchwycić podczas wycieczek, między innymi na Żuławach.

Zdjęcia od 27.02.2015 r. zasiliły wystawę, którą można jeszcze przez cały marzec oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. Na dwóch tablicach pojawił się więc żuławski akcent: bociany z Tujska, Brzózek, Nowej Kościelnicy i Jeziora, łabędzie z Żuławek i okolic Marzęcina, żurawie z Bystrza, kaczki znad Nogatu, Pliszka z okolic Stogów oraz wróble z okolic Żuław.

Niestety w uroczystości, na którą zostałem zaproszony, nie wziąłem udziału, a oprócz wystawy "Ptasie cztery pory roku", można było posłuchać koncertu muzycznego w aranżacji Pani Doroty Jabłońskiej-Mazurek i audycji Ptasie Radio.

Poniżej kilka moich zdjęć z wystawy w Zblewie.

Bocian
Bocian z Brzózek
Łabędzie
Łabędzie z Żuławek
Łabędzie
Młode, nurkujące łabędzie z Żuławek
Wróble
Pozażuławskie wróble
Pliszka żółta
Pliszka żółta z okolic Malborka (Stogi)
Dzikie kaczki
Młode dzikie kaczki znad Nogatu

Zobacz również

Daleko od Żuław